piątek, 19 czerwca 2015

Jak wszyscy, to ja też - moje hafciarskie przyzwyczajenia...

Jak wszyscy się bawią, to ja też, a co - kto bogatemu zabroni?:D
Zatem oto moje hafciarskie przyzwyczajenia:


1).Jaka jest Twoja ulubiona tkanina do wyszywania? 
I tu was pewnie zadziwię, ale uwielbiam drobnicę i najlepiej haftuje mi się na 25 ct hardanger, Kocham Haedy, a w nich im drobniejsza kanwa tym lepiej. Choć to nie znaczy, że nie lubię większych krzyżyków, bo haftuję też wzory na 14ct czy też 16ct.

2).Rysujesz na tkaninie kratki, czy nie? 
Hmm...nigdy tego nie robiłam, ale odkąd kupiłam krosno i zaczęłam haftować metodą parkowania, rysuję kratki, bo jednak haftując rzędami 10x długość strony, bez kratek się gubię. Do mniejszych haftów nie rysuję, zaznaczam tylko ramkę wzoru :) 

3).Zaczynasz haftować na środku tkaniny, czy w rogu?
Zawsze zaczynam od lewego górnego rogu, dzięki temu łatwiej mi się odnaleźć :)

4).Wolisz trzymać robótkę w ręku, czy używać krosna lub stojaka. 
Kiedy haftuję bez krosna zazwyczaj naciągam robótkę na tamborek albo plastikową ramę do haftu, bo jak większość hafciarek lubię gdy kanwa jest naprężona. Kiedyś dawałam sobie radę, trzymając haft w ręku, ale po co się męczyć :P

5).Wolisz wzory w formie elektronicznej, czy papierowej? 
Zdecydowanie wolę wzory papierowe. Zazwyczaj drukuję wzory znalezione w internecie. Nie potrzebuję kolorowych wzorów, ważne żeby były czytelne symbole :)

6).Jaka jest Twoja ulubiona pora na wyszywanie? 
Późne popołudnia lub wieczory, ale obecnie gdy pracuję, to każda wolna minuta w której mogę postawić kilka xxx jest dobra, nie ważne czy to rano, popołudniu czy wieczorem.

7).Wyszywasz wzór tak długo dopóki nie skończysz, czy zmieniasz co jakiś czas robótki. 
Często i gęsto zmieniam robótki, bo...szybko się nudzę :P W rodzinie mam opinię osoby o słomianym zapale. Jednak staram się kończyć to co zaczęłam (prędzej lub później) :D

8).Czy masz jakieś UFOki? Jeśli tak, to ile? 
Uuu...lepiej nie mówić :D Nie no chyba nie jest tragicznie, ale kilka ich mam m.in. paw od dimensions, wzornik mulin, haed - alternative reality, SAL wiosenno-letni, Bebunni no i moja dzidzia Haed - newborn gift (choć jego staram się po troszku haftować) - i to chyba tyle. Ostatnio obiecałam sobie, że nie zacznę żadnej nowej pracy dopóki nie dokończę którejś z tych prac :)

9).Czy podczas haftowania oglądasz filmy lub słuchasz muzyki? 
Lubię gdy coś leci w tle podczas haftowania. Czasem oglądam filmy albo seriale, ale zdarza mi się też haftować przy meczach piłkarskich (mój ukochany się cieszy bo sobie w moim towarzystwie może obejrzeć mecz, a ja łączę przyjemne z pożytecznym :D)

10).Często bierzesz udział w SALach i innych tego rodzaju zabawach? 
Jak do tej pory wzięłam udział w dwóch: sal wiosenno-letni (który niestety stał się moim ufokiem) oraz sal babeczkowy (tu mam lekkie opóźnienie ale zamierzam go za wszelką cenę ukończyć).
 
11).Czy masz listę wzorów, które będziesz haftować, czy też kolejność jest spontaniczna?
Chciałabym być bardziej uporządkowaną osobą, robić listy i według nich haftować, ale...no nie potrafię, więc idę na spontan :D Haftuję co mi się podoba i kiedy mam na to ochotę - nie daję sobie, żadnych limitów czasu (no za wyjątkiem prezentów i haftów na zamówienie dla kogoś)

I to chyba byłoby na tyle :)

***
 
Buziaki dla was :)

4 komentarze:

 1. Też wyszywam przy meczach, bo lubię je oglądać:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Miło,że mogłam Cię hafciarsko bliżej poznać :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie poczytać o Twoich hafciarskich przyzwyczajeniach

  OdpowiedzUsuń
 4. I od razu więcej o Tobie wiem :) UFOkami się nie przejmuj, dasz sobie z nimi radę :)

  OdpowiedzUsuń